Stierkovanie a Maľovanie

Maľovanie a stierkovanie idú jednoducho dokopy. Hladké stierkované steny spríjemnia Vaše bývanie, maľovanie zase rozžiari Váš priestor, a spraví z neho príjemnejšie miesto s atraktívnym nádychom. Okrem iného oživí Váš priestor a ponúkne príjemnú zmenu. Nechajte sa inšpirovať našimi nápadmi ako spraviť Vaše bývanie príjemným.

Dokonalá stena? Ako na to...

Základom každej dokonalej steny je mať pevný a súdržný a rovný podklad. Iba na takomto podklade je možné vytvoriť krásnu stenu, ktorá rokmi nestratí na kvalite a vkuse. Vrchná vrstva maľovky alebo dekoratívnej omietky je už len dovŕšením dokonalého vzhľadu stien.
 Precízne zhodnotenie kvality podkladu a kvality vrchnej vrstvy, na ktorú sa nová omietka bude nanášať je základ. Zanedbanie tohto kroku vedie k významnej degradácii kvality omietok, ktorá sa môže začať prejavovať už po pár mesiacoch užívania.
Ak sa na stenách objavujú väčšie praskliny, olupuje sa omietka alebo farba, pripadne maľovka má mnoho vrstiev, to sú naozaj jasné znaky na renováciu stien. Obzvlášť je vhodné zodpovedne zhodnotiť  staršie a mnohokrát natreté omietky.
Dobrá voľba je oškrabať staré nátery a nesúdržne časti, bandažovať praskliny a trhliny v stenách, prípadne celoplošné armovanie stien so sklo-textilnou mriežkou čo dodá dostatočnú tuhosť a pevnosť podkladu.  Až potom vytvoriť dokonalý základ na maľovku ktorým môže byť jemná štuková omietka alebo stierka. Nezabúdať pritom na rohové lišty, ktoré sú akýmsi vodítkom pre rovné steny alebo špalety.

Technické požiadavky

o  Kvalita muriva:   Základom trvácnych omietok, ktoré nedegradujú časom alebo vnútorným namáhaním  je dostatočne pevné murivo bez značných poškodení a trhlín. Sanácia muriva nižšej pevnostnej triedy je podstatná.

o  Penetrácia:  Priľnavosť nových omietok k podkladu je podmienená výberom a aplikáciou vhodnej penetrácie.  Pritom podklad musí byť čistý, suchý, bez slabo prídržných častíc a zbavený mastnoty.

o  Armovanie: Časti podkladu, ktoré sú značne znehodnotené, alebo sú vystavené vnútornému namáhaniu je nutné ošetriť armovacou páskou alebo textíliou, prípadne celoplošným armovaním. Miesta s vyšším vonkajším mechanickým namáhaním je vhodné ošetriť rohovými prvkami.
o Omietka: Aplikácia novej omietky či už vápenocementovej alebo sadrovej dáva stene budúcu štruktúru. Vo všeobecnosti platí, že dostatočná kvalita povrchu je dosiahnutá pri dvojnásobnej aplikácii omietky. Vrchný náter už nezakryje prípadne chyby, práve naopak, zvýrazní nedokonalosti omietok.

o  Penetrácia: Na priľnavosť novej maľovky je potrebné zvoliť a aplikovať vhodný penetračný náter. Stále platí, že  podklad musí byť čistý, suchý, bez slabo prídržných častíc a zbavený mastnoty. 

o Maľovka: Finálna štruktúra a kvalita maľovky je závislá na kvalite aplikácii náteru, kvalite aplikačného náradia a samotného náteru. Náter musí byť vhodne riedený a dokonale rozmiešaný, bez nečistôt. Súčasné nátery už ponúkajú viacero výhod ako je zdravotná nezávadnosť, farebná stálosť,  jednoduchá aplikácia, oteru vzdornosť až plná zmývateľnosť či šetrnosť k životnému prostrediu v neposlednom rade.Aké práce robíme

  2021-02-25_154207jpg   OPRAVA          Vysprávky a oprava nerovnosti povrchov, oprava prasklín alebo trhlín
  mriezkajpg     ARMOVANIE  Armovanie nesúdržných omietok sklo-textilnou mriežkou.

  2021-02-25_171537jpg     OMIETKA         Jemnozrnné interiérové omietky a jadrové vápenocementové omietky.
 x1jpg   STIERKA         Hladké tenko vrstvové stierky alebo hladké sadrové omietky.  

 m3jpg   MAĽOVANIE   Maľovanie stien a stropov disperznými alebo vápenatými farbami.
x5jpg   TAPETY            Lepenie vinylových alebo vlysových tapiet.
k4jpg    LIŠTY                Lepenie okrasných polystyrénových líšt, dekoračných roziet.

Postup práce pri maľovaní

  2021-02-25_165959jpg  PRÍPRAVA      Príprava pred maľovaním: uskladnenie nábytku, začistenie, zakrývanie a olepovanie priestorov.
  2021-02-25_172125jpg  VYSPRÁVKY   Vysprávky a oprava nerovnosti povrchov, oprava prasklín alebo trhlín, armovanie.
  m3jpg   MAĽOVANIE   Maľovanie stien a stropov disperznými alebo vápenatými farbami.

  2021-02-25_153954jpg     UPRATANIE  Upratanie po maľovaní, recyklácia odpadov, uloženie nábytku.Cenník maliarskych prác a stierkovania

Zavolajte nám, alebo napíšte, radi Vám vypracujeme presnú cenovú ponuku.

    home.repair.ba@gmail.com
0948 938 358


Ukážka našich prác

(kliknutím zväčšíte obrázok)

Stierkovanie a Maľovanie detská izba - Malinovo

Umelecká stierka a maľovanie v jedálni - RD Košice

Stierkovanie a Maľovanie chodby a haly - BA, Ružinov

Tapety šatník a vstupná hala - BA, P. Biskupice


Partneri: