Čiastočná rekonštrukcia kúpeľne - Bratislava, Staré Mesto

Napriek tomu, že má táto kúpeľňa viac ako 20 rokov, je stále veľmi príjemná a útulná, poskytujúca každodennú hygienu a relax. Základná požiadavka na renováciu bola vymeniť vaňu a sprchovací kút za nové, poskytujúce vyšší komfort, tiež vyriešiť problém s odtokom z vane a sprchy.

Detail a precíznosť remesla v súhre

Jeden z návrhov bol úplná rekonštrukcia kúpeľne, avšak po zvážení požiadaviek sme sa dohodli na čiastočnej renovácii kúpeľne. Pri takejto renovácii je naozaj dôležitá presnosť a detail pri búracích prácach a demontáži.  Keďže sa vyskytoval problém s odtekaním vody, bola nutná úprava a čistenie kanalizačného potrubia. Výmena vane si vyžiadal aj úpravu vodoinštalácie, voda sa do vane napúšťa cez prepad. Vaňa z Quarilu  je vložená do samo nosného vaňového nosiča z tvrdeného polystyrénu. Sprchovacia vanička z liateho mramoru je umiestnená o niečo nižšie ako pôvodná, samotný sprchovací kút poskytuje vyšší komfort svojou veľkosťou a jednoduchšou údržbou. Zohnať pôvodné obklady a dlažbu bolo naozaj ťažké, nie však nemožné pre domáceho pána. Výber vane a sprchovacieho kútu si domáci zabezpečovali sami.

Obklad  a dlažba špecifikácie: Výrobca Villeroy&Boch, farba svetlo modra, tmavomodrá, rozmer 20x40cm, 30x30cm, hrúbka 7mm, materiál keramika

Skĺbili sme svoje zručnosti a detail, čoho výsledkom je naozaj veľmi atraktívna kúpeľňa ja po rokoch.