Rekonštrukcia veľmi malej kúpeľne - Bratislava, Ružinov

Hoci je táto kúpeľňa veľmi malá, ponúka útulne miesto na každodennú hygienu a relax. Dôvodom rekonštrukcie bola výmena vane v pôvodnom stave a tiež výmena kachličiek. 

Pôdorys kúpeľne, návrh riešenia

Síce bola rekonštrukcia robená pre starších ľudí, nevedeli sa vzdať vane, kde denne relaxujú. Dohodli sme sa aspoň na riešení osadiť vaňu do výšky 47 cm, čo predstavuje vyšší komfort pri vstupe do vane. Tiež sme vytvorili spádovaný žľab v prípade najnutnejšej potreby. Návrh riešenia bol vymeniť vaňu za sprchovací kút a umiestniť umývadlo do zvyšného priestoru, toto riešenie zatiaľ ostalo iba na papieri. 

Práce pri renovácia kúpeľne 

Aj keď išlo o renováciu kúpeľne, zhodli sme sa, že bude dobé vymeniť celú vodoinštaláciu vrátane WC a dopojenia na práčku. Tiež sme vymenili odtokovú sústavu, ktorá bola vo veľmi zlej kondícii. Úprava elektroinštalácie nebola nutná v tomto kroku renovácie. V rámci murárskych prác sme vyrovnali steny a osadili vaňu do komfortnej výšky 47 cm. Hydroizolácia ako doplnková ochrana pred striekajúcou vodou v priestore vane a na podlahe, kvôli odtokovému žľabu. Lepenie obkladov a dlažieb do výšky 200 cm. Montáž umývadla s batériou, výmena osvetlenia, montáž zrkadlo a doplnky.

Obklad špecifikácie: Výrobca Rako, farba biela, rozmer 20x40cm, hrúbka 8mm, materiál keramika

Dlažba špecifikácie:  Výrobca Cersanit, farba -, rozmer 45x45cm, hrúbka 7mm, materiál gres