Rekonštrukcia malej kúpeľne a malého WC - Bratislava, Vlčie Hrdlo

Základná idea rekonštrukcie bola výmena vane za sprchový kút, a znížiť podlahu na úroveň chodby, čo predstavuje cca 20cm. Navrhované riešenie ponúklo dostatok miesta aj v malej kúpeľni s pomerne veľkým sprchovacím kútom. Rekonštrukcia WC na vstavane WC s konštrukciou Geberit.

Pôdorys kúpeľne a WC, návrh riešenia

Všetky práce pod jedným menom

Oslovil nás starší pán s požiadavkou na rekonštrukciu kúpeľne a WC, jeho predstava bola vymeniť vaňu za sprchovací kút a umiestniť vaničku čo najnižšie na podlahu. Tiež mal prosbu zrušiť zvýšenú podlahu v kúpeľni. Naše navrhované riešenie dispozičného riešenia a výberu obkladov a dlažieb sa mu okamžite zapáčilo,  a práce sa mohli začať. Súčasťou rekonštrukcie bola výmena všetkých inštalácií vody a kanalizácie tak, aby bolo možné zabezpečiť navrhované riešenie. Potrebná bola aj úprava kanalizácie a vodoinštalácie v kuchyni s dopojením cez kúpeľňu. Pridružila sa aj príprava novej elektroinštalácie samostatný elektrický obvod na práčku a samostatný elektrický obvod na hlavné a postranné osvetlenie plus ventilátory. Potrebná bola aj úprava vzduchotechniky na ventiláciu priestoru kúpeľne a WC. V kúpeľni sa spravil aj nový sadrokartónový strop, vo WC nová sadrokartónová stena s menšími revíznymi dvierkami. Ovládanie osvetlenia z chodby, postranné svetlo nad umývadlom ovládané z vnútra. Zabezpečovali sme aj demontáž radiátora, ktorý nahradil nový elektrický radiátor umiestnený na druhej strane kúpeľne.

Obklad špecifikácie: Výrobca Rako, farba biela, rozmer 30x60cm, rektifikovaná, hrúbka 10mm, materiál keramika

Dlažba špecifikácie: Výrobca Rako, farba wood, rozmer 20x80cm, rektifikovaná, hrúbka 8mm, materiál gres

Výsledok je fantastický, a teší nás spokojnosť domácich. Najviac ich potešila výška vstupu do sprchového kúta čo je aj s rámom 4cm, tiež bezbariérový vstup do kúpeľne a WC.