Rekonštrukcia kúpeľne a WC - Bratislava, Staré Mesto

Rekonštrukcia kúpeľne v pôvodnom stave. Klasická menšia kúpeľňa v tehlovom bytovom dome, kde základná potreba bola výmena vane za sprchovací kút.

 

Pôdorys kúpeľne a WC, návrh novej dispozície

Keďže rekonštrukcia si vyžadovala aj zmenu vane a sprchový kút, bolo potrebné nie len vybúrať pôvodné obklady, ale aj úpravu viacerých inštalácií. Vzhľadom k tomu, že to bol pôvodný stav, bolo vhodné a výhodné vymeniť aj pôvodné inštalácie.

 

Všetky práce pod jedným menom

vodoinštalácia: nové ventily s filtrom ako náhrada za pôvodné, úplne nová vodoinštalácia do kúpeľne pre umývadlovú batériu, ktorá bola predtým nástenná,  pre sprchovaciu batériu, práčku, plynový prietokový ohrievač, na WC nádržku. Dopojenie TÚV do kuchyne.

kanalizácia:  nová kanalizačná sústava pre umývadlo, práčku, sprchovaciu vaničku. Potrubie pre vaničku sa zasekalo pod úroveň podlahy tak, aby bola vanička umiestená čo najnižšie a poskytovala najvyšší možný komfort pri vstupe do sprchovacieho kútu. 
elektroinštalácia:  nová inštalačná kabeláž pre práčku a hlavné osvetlenie do kúpeľne, ktoré dovtedy nebolo.  Nová kabeláž na postranné svetlo nad zrkadlom spolu s vypínačom a zásuvkou pri umývadle  pre pohodlné použitie.
kúrenie: demontáž a montáž radiátora,  renovácia potrubia, výmena termostatickej hlavice

plyn:  obstaranie bezpečnej úpravy plynovodu spolu s revíziou na plynovod a odvodom spalín ako subdodávku. Po výmene odvodu spalín bude prietokový ohrievač inštalovaný na dostupnú úroveň.
murárske práce:  úplne nové omietky spolu s zrovnaním stien a uhlovaním rohov stien. Stierkovanie zvyšnej časti stien a stropu v kúpeľni a vo WC pre útulnejšie prostredie. Maľovanie stien a stropov.
obkladačské práce:  lepenie obkladov a dlažieb, škárovanie obkladov a dlažby, tmelenie rohov miestnosti.
montážne práce:  montáž sprchového kútu s vaničkou, montáž umývadla s batériou, montáž zrkadlová skrinka, montáž WC kombi spodné dopojenie.

Obklad špecifikácie: Výrobca Rako, farba biela, rozmer 30x60cm, rektifikovaná, hrúbka 10mm, materiál keramika

Dlažba špecifikácie: Výrobca Cersanit, farba dewon brown, rozmer 22x89cm, rektifikovaná, hrúbka 7mm, materiál gres


Výsledok na seba nenechal dlho čakať a príjemná zmena kúpeľne je hotová. Nefalšovaná radosť a potešenie z komfortu pre domácich je na nezaplatenie.